Novinky

Vítěz FIA ETCC 2017
Vítěz FIA ETCC 2017

Jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Fulín používající závodní destičky PAGID si při závěrečném podniku šampionátu FIA ETCC zajistil třetí zisk titulu šampióna FIA ETCC.

Stalo se tak díky prvnímu a třetímu místu, které Petr Fulín se svým Seatem vybojoval v dnešních dvou závodních jízdách.

Obzvláště důležitý byl druhý závod, po jehož startu se Fulín propadnul až na sedmou příčku. Z té se postupně propracoval až na samotné čelo a od poloviny již jen kontroloval počínání soupeřů a hlídal si svou pozici.

„Je to neskutečný pocit. Vybojovat titul doma, před vlastními fanoušky, má vždy velkou váhu a já si toho velice cením. Navíc je to poprvé se Seatem, čehož si po všech těch křivdách a smůle cením opravdu hodně. Zároveň jsem si dnes splnil velký sen. Startoval jsem spolu se svým synem, který se starším vozem s DSG dokázal dojet čtvrtý, což je neskutečný výkon. Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu Křenek Motorsport, všem partnerům, přátelům a vůbec každému, kdo se na této velké věci podílel,“ tak zněla slova čerstvého trojnásobného šampióna FIA ETCC.

Vedle Petra Fulína se v barvách týmu Křenek Motorsport představil také Petr Fulín jr. a týmový junior Václav Nimč. Ten při své evropské premiéře dokázal s vozem VW Golf TCR vybojovat cenné body za šesté a sedmé místo. Své počínání pak okomentoval takto:

„Myslím ze víkend se nám v celku povedl. Jsem rád že jsem si mohl Golf TCR vyzkoušet skoro v každých podmínkách. Příjemným překvapením pro mne bylo ze jsem se dokázal držet silnější a hlavně zkušenější konkurence. V kvalifikaci jsem skončil 8. ale na první příčku jsme ztrácel jen 1 vteřinu. První závod byl velice náročný na výběr pneumatik protože trať byla na některých místech ještě mokrá a na startu začalo lehce poprchavat. Nakonec jsme zůstali na suchých a byla to správná volba, po startu závodu pršet přestalo a trat po par kolech skoro uschla. Na konci z toho bylo 7 místo. Během pauzy trať vyschla takže problémy s pneumatikami na startu jsme neměli. Druhy závod jsem dokončil na 6 místě. Děkuji moc týmu Steibel motorsport za skvělou přípravu vozu. Také bych chtěl poděkovat rodině a přátelům za podporu.“

„Víkend byl komplikovaný, protože ještě tři dny před startem jsem nevěděl, že doopravdy pojedu. Proměnlivé podmínky také nebyly ideální na poznávání auta, spíš jsem musel poznávat limity trati. Věděl jsem, kdo jede se stejnou specifikací vozu a snažil se podle toho řídit, v prvním závodě se jelo dobře a získal jsem čtyři pozice. Chtěl jsem co nejdál od osmého místa, protože jsem nechtěl startovat úplně v čele, nakonec jsem ve druhém závodě dojel čtvrtý. Před víkendem bych takové umístění bral, ale když jsem viděl, jak jsme byli všichni v časech v pár desetinách na kolo, říkal jsem si, že by bylo fajn být na stupních vítězů s tátou, ale i tak jsem určitě spokojený.“

Závěrečné hodnocení přidal také šéf týmu, pan Josef Křenek, jehož tým získává evropský primát již po čtvrté: „Jsem velmi rád, že se nám podařilo titul získat. V letošní sezóně nebylo vždy nejpočetnější startovní pole, ale kvalita jezdců byla velmi vysoká. Všech si velmi vážím, především pro jejich lidskost a sportovního ducha. Děkuji celému týmu, partnerům, Seatu Česká republika, Seatu Motorsport a hlavně Petru Fulínovi, který do každé jízdy dává vše a jeho výkony byly po celou sezonu bezchybné. Ještě bych rád vyzdvihl výkony obou juniorů Petra Fulína a Václava Nimče, kteří zvládli svou premiéru na výbornou.“

Výsledky mosteckých závodů:

1. závod
1. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer
2. Petr Fulín (CZE) SEAT Leon Cup Racer
3. Christjohannes Schreiber (SUI) Honda Civic TCR

2. závod
1. Petr Fulín (CZE) SEAT Leon Cup Racer
2. Plamen Kralev (BUL) Audi RS3 LMS
3. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer

Konečné pořadí šampionátu FIA ETCC 2017:
1. Petr Fulín
2. Norbert Nagy
3. Christjohannes Schreiber

 

PAGID Racing je značka vlastněná TMD Performance. Jako člen skupiny TMD Friction Group je TMD Performance celosvětovým distributorem výrobků PAGID Racing a vysoce výkonných brzdových destiček pro užitková vozidla.

Kontakty
  • Křenek Motorsport, Revoluční 246, 25064 Měšice, Czech Republic

  • Telefon +420 283 981 766, +420 602 267 249

  • [javascript protected email address]

  • Po-Pá: 8:00-16:00